Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2018
Potrat či předčasný porod

Žena po rakovině ztratila už 22 dětí. Jednou budu máma, věří dál

Kerry Hutchinson - předčasně narozené děti
Zdroj: Just Giving
Kerry musela pohřbít už tři předčasně narozené děti

Mladá Britka překonala rakovinu a podle lékařů už žádné zdravotní potíže nemá. Jenže kdykoliv otěhotní, potratí, případně se miminko narodí předčasně a nepřežije. Kerry za několik let ztratila už 22 dětí či embryí. Přitom jediné, po čem touží, je být máma...

Kerry Hutchinsonová z anglického města Rugeley vždy toužila po velké rodině. Když se jí konečně podařilo otěhotnět, zasáhla ji první obrovská rána - a následovala další. Malá Paige se narodila předčasně a nepřežila.

 

"Byla opravdu maličká, vážila necelý jeden kilogram. Zemřela pouhých dvanáct hodin po narození," citoval Kerry portál Daily Mail. Poporodní vyšetření navíc ukázala, že Kerry trpí rakovinou dělohy. Léčba nezabírala, a tak museli ženě odebrat většinu čípku.

 

Kerry nakonec rakovinu překonala a těšila se na miminko ještě víc. Lékaři ji ujistili, že zůstala plodná, jen se zvýšila pravděpodobnost, že se dítě narodí předčasně, jakmile dosáhnou určité hmotnosti. Při pokusech o potomka ale Kerry vždy téměř okamžitě potratila.

 

 

Doktoři ale Kerry stále tvrdili, že s ní nic v nepořádku není, jen "nemá štěstí". "Snažili jsme se dál, ale dál jsem je ztrácela. Pak přišel malý chlapec, ale zemřel v mé děloze v druhém trimestru. Nechtěla jsem ho porodit, protože už byl mrtvý," vypráví Kerry.

 

Po hormonální léčbě žena znovu otěhotněla a tentokrát vše vypadalo nadějně. Lucas se ale znovu narodil předčasně - ve 22 týdnech. "Párkrát se nadechl a pak zemřel. Zlomilo mi to srdce, byla jsem zdrcená. Nemyslela jsem, že budu pohřbívat třetí dítě," popsala Kerry.

 

Od té doby šlo všechno z kopce. Kerry přestala chodit do práce a vyhýbala se lidem. Nezplácela hypotéku, rozpadl se jí vztah, nervově se zhroutila. "Nikdo se neptal, jak se mám. Tak jsem se jednoho dne zvedla, odešla a nikdy se neohlédla," dodala Kerry.

 

 

Podstoupila operaci podbřišku, která měla zajistit, že už se děti nebudou rodit předčasně a žena už nepotratí. Ani to ale nepomohlo a Kerry nedávno přišla už o 22. miminko. I přesto se nehodlá vzdát a stále doufá, že se stane matkou.

 

"Potřebuji vědět, proč moje děti zemřely. Raději než ležet v nemocnici a litovat se kvůli něčemu, co nezměním, můžu něco dělat," doplnila Kerry. Doufá, že odpovědi jí poskytnou testy, které brzy absolvuje u reprodukčního specialisty v Londýně. Její kamarádka navíc založila sbírka, aby pomohla vybrat peníze na léčbu a umělé oplodnění.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Bála jsem se, že neuvidím vyrůstat dcerku

epa TN.cz