Spojené státy

Žena porodila přímo ve své cele! Nikdo jí v nejtěžší chvíli nepomohl

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 31. 8. 2019
Téma:

Porodem přímo ve vězeňské cele si prošla žena ze Spojených států. Zatímco přiváděla na svět dítě, nikdo jí nepomohl. Úřady případ vyšetřily a podle nich nikdo nepochybil. Žena proto ve středu podala federální žalobu.

Diana Sanchezová ve vysokém stupni těhotenství skončila v červenci loňského roku v denverské věznici ve státě Colorado kvůli krádeži identity. O dva týdny později se u ní objevily porodní kontrakce.


O kontrakcích prý Sanchezová nejméně osmkrát informovala vězeňskou službu. Přesto byla nakonec na celý porod sama. Informaci přinesl americký zpravodajský portál The Washington Post.


Bez jakékoliv lékařské pomoci tak žena přivedla na svět svého syna. "Ta bolest byla nepopsatelná. Nejvíce mne však bolel fakt, že to nikoho nezajímalo," řekla Sanchezová v rozhovoru pro televizní stanici KDVR.

 


Po svém zážitku se žena rozhodla zažalovat město Denver i denverský, tamní zdravotní středisko a celkem šest lidí. Středeční žaloba přišla jen několik měsíců poté, co úřad šerifa celý incident vyšetřil a podle výsledků se nikdo nedopustil žádného pochybení.


"V rámci možností se pracovníci chovali přijatelně a podle odpovídajících postupů. Aby se něco takového neopakovalo, úřad denverského šerifa změnil své postupy, aby zajistil, že vězenkyně v jakémkoli stupni těhotenství budou převezeny do nemocnice," uvedla mluvčí úřadu šerifa.


"Výsledek šetření je ukázkou toho, co všechno je na systému špatně. Tvrdí, že vše vyšetřili a nevidí nic závadného na faktu, že těhotnou ženu nikdo neodvezl do nemocnice a ta tak musela porodit ve špinavé a studené vězeňské cele," reagovala na výsledek šetření právní zástupkyně Sanchezové.
 

TN.cz