UMĚLÉ OPLODNĚNÍ

Matkou v 64 letech! Španělka porodila zdravá dvojčata. VIDEO

Téma:

Čtyřiašedesátiletá žena ze severního Španělska úspěšně porodila zdravá dvojčata. I když si těhotenství přála, o své první dítě se špatně starala. Dokonce jí bylo odebráno z péče!

Španělka nemohla otěhotnět přirozenou cestou. Rozhodla se pro umělé oplodnění, které podstoupila ve Spojených státech. Porod ve španělském Burgosu se uskutečnil císařským řezem, což je obvyklá metoda v těchto případech. Žena porodila dvě zdravé děti, holčičku a chlapce.

 

Žena, která je už spíše ve věku babičky, se toužila stát matkou už v roce 2012. Také podstoupila umělé oplodnění a porodila zdravé dítě. Děvčátko jí ale odebrala státní sociální péče, protože se o něj dostatečně nestarala. Podle listu El País zanedbala u holčičky hygienu a držela ji v izolaci. Navíc dítě málo oblékala.

 

 

Španělka, jejíž identita nebyla zveřejněna, není zdaleka prvním případem, kdy přivedla dítě na svět žena v pokročilém věku. Nejstarší matku na světě je považována Indka Daldžinder Kaurová, která porodila loni své první dítě ve věku 72 let.

has TN.cz