Jak je to možné?

Zázrak! Holčička se narodila v květnu, její dvojče o 11 týdnů později

Dvojčátka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 22. 8. 2019
Téma:

Maminka z Kazachstánu porodila zázračná dvojčata. Zatímco holčička se narodila předčasně, chlapeček si dával načas. A tak je mezi nimi 11 týdnů rozdíl!

Nic podobného se v Kazachstánu ještě nestalo, což neznamená, že by jinde ve světě byl takový případ běžný - naopak. Podle vyjádření kazašského ministerstva zdravotnictví je pravděpodobnost, že k podobnému porodu dojde, jedna ku 50 milionům. Informuje o tom portál Daily Mirror.

 

29letá Liliya Konovalovová přivedla 24. května na svět holčičku, kterou pojmenovala Liya. Narodila se předčasně, Liliya byla teprve v 25. týdnu těhotenství a její dcerka po porodu vážila pouhých 820 gramů. Putovala tak rovnou do inkubátoru a na jednotce intenzivní péče strávila měsíc.

 

Chlapečkovi jménem Maxim se na svět tolik nechtělo, a tak zůstal ještě u maminky v bříšku. Liliya ho porodila až 9. srpna, tedy o dva a půl měsíce později než dívenku. Vážil také podstatně víc - asi 2,9 kilogramu. I přesto musela maminka s dětmi zůstat ještě pár dní v nemocnici.

 

Liliya má zdvojenou dělohu, což je vzácná vada, která se u ní vyvinula ještě před narozením. Každé z dvojčat tak rostlo v jiné děloze. Před sedmi lety přitom Liliya porodila bez problémů první dceru a vážnost své anomálie si dlouho neuvědomovala.

 

 

Až poté, co přišla na svět Liya, se jí začali lékaři věnovat. "Zjistili jsme to během prvního porodu (dvojčat). Na druhý porod už proto dohlíželi naši specialisté. Celou dobu byla v našem centru, starali jsme se o holčičku a čekali na druhý porod," uvedl zástupce ředitele porodnického centra Eset Yeralin.

 

Sama Liliya byla prý v šoku, když zjistila, že má dvě dělohy. "Tak jsem se bála o život svého předčasně narozeného miminka. Ale lékaři byli skvělí, to, co dokázali, je zázrak. Ukázali se jako opravdoví profesionálové," ocenila šťastná maminka.

TN.cz