VIDEO Prošel těsně kolem

Žena přecházela koleje, srazil ji vlak! Kolemjdoucí si jí nevšímal

Téma:

Policisté zveřejnili děsivé záběry z železničního nádraží v Šakvicích. 49letá žena přecházela koleje i přesto, že viděla přijíždějící vlak, který ji srazil. Ještě otřesnější je, že kolem zraněné ženy jeden muž prošel, aniž by jí pomohl.

Ženu na šakvickém nádraží přecházela přes koleje prý proto, že spěchala na vlak, navíc u toho telefonovala. Pod kolejemi přitom vede podchod i s výtahem. Mezinárodního expresu, který přijížděl rychlostí 160 km/h, si všimla příliš pozdě. Stalo se tak už v březnu, policie ale zveřejnila případ až nyní.

 

Na publikovaných záběrech je vidět, jak se žena snažila ještě zrychlit a uniknout vlaku, to už ale nestihla. Lokomotiva ji srazila a odhodila na chodník u kolejí. Strojvedoucí troubil a zatáhl za rychlobrzdu, zastavil ale až po 600 metrech.

 

Co je ještě děsivější, je to, že někteří cestující kolem zraněné ženy procházeli bez povšimnutí. Nepomohl jí ani muž, který přecházel koleje ve stejném místě jako sražená žena a podle videa prošel jen asi metr od ní.

 

Ženě tak pomohl stojvedoucí ze stojícího osobního vlaku a další dvě ženy. Ještě před záchranáři pak na místo dorazili policisté z Hustopečí, kteří jí poskytli první pomoc. Žena byla v silném šoku.

 

 

"Jednalo se zejména o sterilní krytí ran na zádech a obličeji a také o její uklidnění a fixaci na místě, aby se její zranění do příjezdu odborné pomoci ještě nezhoršila," informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

 

Policisté před podobným chováním dlouhodobě varují. Lidé ale stále riskují své životy, hrozí jim navíc pokuta až 10 tisíc korun. Na elektrifikovaných tratích navíc hrozí i nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Zejména děti a mladí lidé podle policie lezou po vagónech, které jsou také pod proudem.

 

"Od začátku ledna bylo při neoprávněném vstupu do kolejiště přistiženo 352 osob, 2 lidé pod koly vlaku zahynuli, dvěma se podařilo srážku s trvalými následky přežít. Dalších 8 osob našlo smrt na kolejích dobrovolně," doplnil Šváb jihomoravskou statistiku.

epa TN.cz