Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 6. 2018
nové záběry

Nové záběry drsného zatčení: Žena kladla odpor, dostala pěstí do hlavy

Zdroj: TV Nova

Video, na kterém na pláži v New Jersey policista při zatýkání surově bije mladou maminku do hlavy, vyvolalo bouřlivé reakce. Samotná policie, které se incident týkal, okamžitě rozjela vyšetřování. Policisté byli prozatím přeřazeni do administrativního oddělení. Policie v reakci zveřejnila videa z kamer, které mají strážníci na sobě.

Na začátku týdne obletělo svět video, na kterém policisté velmi drsně zadrží mladou maminku, jeden z policistů ji dokonce několikrát surově udeří do hlavy. Incident začala vyšetřovat policie, ta nyní také zveřejnila záběry z kamer strážníků.

 

Ty zaznamenávají události před celým incidentem. Na záběrech je vidět, jak jeden z policistů Emily Weinmanovou testuje na alkohol. Mladá žena nesmí dle zákona Spojených států pít, protože jí je jen dvacet let.

 

I když jsou výsledky negativní, policista chce po ženě příjmení, protože u sebe má alkohol. Na záběrech zní celý hovor mezi policistou a Emily Weinmanovou (EW) takto: 

 

Pozor, video obsahuje drsné záběry a sprostá slova, může tak být pro někoho nevhodné.

 

EW: "Věděla jsem, že to vyjde negativní, protože jsem nic nepila."

EW: "To mě zatknete za obstrukce, zatímco támhle mám osmnáctiměsíční dcerku?"

Policista: "Jo, nespolupracujete."

EW: "Nijak jsem vás neurážela. Neudělala jsem nic, za co bych měla být zapsána, že?"

Policista: "Právě teď děláte scénu."

EW: "Nedělám scénu."

Policista: "Dobře. Dám vám poslední šanci, abyste mi řekla své příjmení."

EW: "Nezatknete mě. Nemůžete mě zatknout. Nijak jsem vás neurazila."

Policista: "Ok."

EW: "A taky si nepotřebujete zapsat moje jméno, protože jsem neudělala (nejasný zvuk). Nic jsem vám neudělala. Jste naštvaný, protože jste si myslel, že tu popíjíme. Myslel jste, že pijeme a teď jste naštvaný, protože vám test vyšel negativně."

Policista: "Dobře. Tak zaprvé máte v držení... kde je vaše teta?"

EW: "Je na cestě."

Policista: "Dobře, jaké je vaše příjmení?"

EW: "Můžete tu počkat. Stejně jako jste ztrácel čas, když jste šel sem, můžete na ni počkat."

Policista: "Okey, jaké je vaše příjmení?"

EW: "Nepotřebujete znát moje příjmení."

Policista: "Okey, končím s Vámi. (K dalšímu policistovi:) Máš u sebe pouta? (K Weinmanové:) Pojďte sem."

Weinmanová couvá a křičí: "Nesahejte na mě! Nesahejte na mě!"

Policista: "Budete vyšetřována. Pojďte sem."

 

 

 

Weinmanová dál couvá, když po ní pak policista sáhne, vystřelí ruce dopředu. Následně už je poměrně surově zatčena. Policista ji drží za vlasy, na což si Weinmanová stěžuje, také neustále opakuje, že nic neudělala. Celý svůj komentář doprovází sprostými slovy. Následně křičí, že ji jeden z policistů škrtí.

 

Po policistovi se následně ožene, následuje chvíle, kdy ji policista několikrát udětí se slovy: "To stačí." Weinmanová si pak stěžuje na to, že nemají právo ji udeřit, že je žena. "Nemáte právo mě mlátit a škrtit," opakuje Weinmanová. Následují další nadávky. Nejméně jednoho z policistů měla Weinmanová nakopnout, po dalším pak při zatýkání podle policie plivala.

 

Původně zveřejněné záběry:

 

Mladá matka byla obviněna z dvojnásobného útoku na veřejného činitele, útoku pomocí tělesných tekutin, nevhodného chování, odporování zatčení, obstrukcí a menšího držení alkoholu. Právník Weinmanové má za to, že ale policie jednala přehnaně.

klma TN.cz
Reklama