smrt na svitavsku

Žena při venčení psa našla hrob s mrtvolou! Policie šetří vraždu

Téma:

Kriminalisté řeší záhadný případ mrtvého muže, kterého někdo zakopal na louce v Bystrém na Svitavsku. Tělo leželo ve velmi mělkém hrobě zamaskovaném větvemi. Objevila ho žena, která venčila psa. Policie pracuje s několika vyšetřovacími verzemi včetně vraždy.

Lesy a louky v okolí městečka jsou nekonečné, přesto se s mrtvým tělem pachatel daleko netáhl. Hrob sice není od silnice vidět, k nejbližšímu domu to je ale sotva sto metrů.

 

Tělo patří podle kriminalistů muži. Nejspíš ho tu někdo zakopal už loni na podzim. Teď ho objevila jedna žena z obce. "Šla venčit psa a pes začal něco hrabat," popsala sousedka.

 

Podle mluvčího záchranářů byl muž po smrti delší dobu. "Tělo bylo ve značném stádiu rozkladu," vysvětlil Aleš Malý. Mrtvola ležela ve velmi mělkém hrobě. Na něm ještě někdo nechal větve. Jednou z vyšetřovacích verzí je proto vražda. Jáma přesně kopíruje obrysy člověka.

 

 

Kdo je mrtvý muž, ale zatím zůstává záhadou. "Nebyl do současné doby ztotožněn," sdělil mluvčí policie Petr Voldán. Podle kriminalistů je ve hře ještě jedna vyšetřovací verze. Muž mohl zemřít přirozeně a jeho známí ho pohřbili tajně, protože třeba neměli na obřad.

 

To samé se už kdysi stalo na Chrudimsku, kdy muž na zahradě zakopal svou příbuznou. Deset dní ji měl v garáži a čekal, až rozmrzne půda. Příčinu smrti ukázala až pitva. Jinak tomu nebude ani v případě mrtvoly zakopané u Bystrého.

Petr Brzek/ lud TN.cz