neštěstí v liberci

Žena přišla při požáru o manžela! Nestihl se dostat z chaty ven

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 6.12. 2019 20:22
Téma:

Tragickou noc zažila paní z Liberce - Machnína, když uvnitř její chaty propukl požár. Seniorka v šoku vyběhla ven a volala na sousedy. V chatě ale zůstal její manžel, kterého se bohužel nepodařilo zachránit. Zůstal uvězněný pod spadlým stropem.

Manželé podle informací TV Nova trávili ve své chatě spoustu času. Neradi totiž bydleli v paneláku. V pátek však domek pohltily plameny. "Mimořádná událost byla na Krajské operační a informační středisko ohlášena krátce po jedné hodině ranní," uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková.

 

Seniorce se podařilo dostat ven z chaty a prosila sousedy o pomoc. Uvnitř byl totiž pořád její manžel. Hasiči po něm začali pátrat. Našli ho pod trámy spadlého stropu. Neštěstí nepřežil. Jeho manželku poté záchranáři odvezli s popáleninami do nemocnice. 

 

Na místě zasahovalo celkem pět jednotek a byl vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu. "Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce před čtvrtou hodinou ranní a likvidaci krátce před půl sedmou ranní," doplnila mluvčí.

 

 

Kvůli možnosti opětovného vypuknutí požáru, zůstali na místě ještě dobrovolní hasiči z Machnína. Příčinu požáru a výši škody hasiči vyšetřují. 

 

GALERIE: Požár chaty v Liberci

1
/
4
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Požár chaty v Liberci - 1

TN.cz