první v iráku

Žena přivedla na svět sedmerčata! Rodila přirozenou cestou

Téma:

Mladá Iráčanka přirozenou cestou porodila sedmerčata a nejspíš se tak stala první ženou v zemi, která porodila vícerčata v takovém počtu. Dvě miminka zemřela krátce po porodu, zbylých pět je pod intenzivním dohledem lékařů.

Sedm dětí se ve středu narodilo pětadvacetileté rodičce v Iráku. Šest holčiček a jednoho chlapečka porodila matka přirozenou cestou. Děti se narodily předčasně, před ukončením šestého měsíce. Podle lékařů mají miminka příliš nízkou hmotnost a potíže s dýcháním.


Pro pětadvacetiletou ženu to bylo třetí těhotenství. Porod prý netrval příliš dlouho, všech sedm dětí bylo na světě za relativně krátkou dobu. Dvě z dětí bohužel zemřely krátce po porodu, pět dětí je na jednotce intenzivní péče. Jejich stav je podle lékařů nestabilní.

 

 

Podle manžela rodičky Hamzy Almase ultrazvuku si lékaři mysleli, že dětí je pouze šest, při porodu však svým příchodem na svět překvapilo ještě sedmé miminko. "Bylo to pro nás nečekané. O sedmém miminku jsme neměli ani tušení,“ řekl.

 

 

Maminka se po porodu těší dobrému zdraví, je však nadále sledována specialisty. Žena rodila v provincii Diyali ve východním Iráku. Mluvčí nemocnice Firas Al Izzawi se nechal slyšet, že s největší pravděpodobností jde o první sedmerčata v zemi.

Související témata:
mj Enex