drama v Jihlavě

Žena přivřela ve dveřích vodítko, taxík pak psa vláčel stovky metrů

Téma:

Velké neštěstí málem způsobila nepozornost. V centru Jihlavy vystoupila zákaznice z taxíku tak nešikovně, že do dveří přibouchla i s vodítkem svého psa. Taxikářské auto ho poté vláčelo stovky metrů. Příběh má naštěstí dobrý konec. Pejsek zběsilou jízdu přežil.

Žena vystoupila ze zadní části taxíku, na vodítku s sebou měla menšího pejska. Jenže vodítko přibouchla ve dveřích auta. To se rozjelo a pokračovalo pryč. Vše zachytily pouliční kamery. Přitom kdyby se žena za autem, které táhlo za sebou jejího pejska, hned rozběhla, ještě ho mohla zastavit.

 

"Odjíždějící taxikář toho psa vlekl z náměstí až do Hradební ulice," řekl TV Nova zástupce ředitele Městské policie Jihlava Stanislav Maštěra.

 

Na náměstí auto nabíralo rychlost. Pejska, který už neměl šanci stíhat běžet, vláčelo za sebou. Panička i další lidé běželi za autem. Chtěli na vše upozornit taxikáře. Ten si podle kolegů neměl šanci ničeho všimnout.

 

"Když se podívám do pravého zrcátka, tak nevidím na pravé zadní kolo. Pokud byl pes malej, tak není šance ho vidět," jsou přesvědčeni oslovení jihlavští taxikáři.

 

 

Jízda pokračovala. V ulici pod jihlavským náměstím musel taxík na semaforech naštěstí zpomalit. Tady si pejska všimli další lidé a běželi za vozidlem dokonce prostředkem ulice. Jejich mávání si po pár dalších metrech řidič konečně všiml a zastavil.

 

Podle strážníků byl pes odřený a otřesený. Je na pováženou, že jakmile zraněného pejska lidé vysvobodili z vodítka a čekali na příjezd strážníků - řidič taxíku nepočkal, sebral se a okamžitě odjel za dalším ritem.

 

 

"Přivolali jsme na místo veterinárního lékaře z útulku, který poskytl psovi ošetření," dodal zástupce ředitele Městské policie Stanislav Maštera.

 

Příběh má šťastný konec - pejsek se prý ze všeho dostane. Je ale otázkou, jestli ještě někdy bude chtít vlézt do nějakého auta.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo, David Pik TN.cz