obchodování s dětmi

Žena prodala přes internet své dítě. Chtěla za něj směšnou částku

Brečící dítě
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Z obchodování s nezletilými jsou obviněny dvě ženy z Ruska. Matka za sumu asi 6150 korun prodala přes internet své novorozené dítě. Společně se zájemkyní chtěly oklamat místní úřady, hrozí jim až deset let vězení.

Správkyně autopůjčovny Irina Volkovová měla dvě děti, když nečekaně otěhotněla. Třetí dítě si však nepřála, a tak se rozhodla jej nabídnout k prodeji na internetu za 18 tisíc rublů, tedy za zhruba 6150 korun.

 

Vdaná a bezdětná Anna nemohla ze zdravotních důvodů počít vlastní děti, a tak na nabídku Volkovové zareagovala. "Obě ženy se na prodeji domluvily přes internet a vytvořily schéma, podle kterého Anna bude předstírat, že je biologickou matkou," uvedl Vladimír Tsurkanu z ruského vyšetřovacího výboru.

 

Irina podle webu Komsomolskaja Pravda odjela z města Penza porodit do Petrohradu, kde žije Anna. Rodička cestovala neuvěřitelných 1335 kilometrů. "Těhotná žena cestovala na Annin pas, i do nemocnice byla přijata pod jejím jménem," doplnil komisař.

 

 

Lékaři si však všimli, že fotka v pasu se neshoduje s podobou rodičky. Obě ženy pak následně zadržela policie kvůli podezření z obchodování s nezletilými. Matku policie obvinila z prodeje svého syna.

 

Cestovní doklad pak Irina předala Anně i s dítětem. Další den tak pravá matka dítěte opouštěla nemocnici bez dítěte. To už ale byly v hledáčku policie.

 

"Oběma ženám hrozí až deset let ve vězení," uvedla petrohradská státní prokuratura. Ženy jsou podezřelé i z falšování identity, aby oklamaly lékaře.  Dítě však nejspíše neskončí ani u jedné z "matek". Soud dal totiž miminko k adopci.

 

 

Případ je považován jen za špičku ledovce případů obchodování s dětmi v Rusku. "Podobné příběhy se odehrávají po celém Rusku," upozornil Tsurkanu. "Ženy se při porodu vydávají za někoho jiného, aby oklamaly právní systém." Zdaleka ne vždy se ale podvod podaří odhalit. Existuje dokonce i podezření, že děti také mohou být prodávány jako sexuální otroci nebo rozprodány na orgány.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Jaký je život pěstounky?
VÁŠ PŘÍBĚH: Zatajila jsem mu dítě! Proč jsem to udělala?

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mj TN.cz