Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Věděla, že nesmí řídit

Žena půjčila auto známému bez řidičáku, policie jí ho zabavila

Zdroj: TV Nova

Nikdy neměl řidičský průkaz, přesto ale pravidelně usedal za volant. Teď už ale muž z Hodonínska dojezdil. Policisté mu totiž jeho auto zabavili. A bez auta zůstala i žena, která ho pro změnu půjčovala narkomanovi. I on měl zákaz řízení, a to za jízdu pod vlivem drog.

Třicátníka, který nikdy neměl řidičák, zastavila hlídka mezi Uhřicemi a Dambořicemi na Hodonínsku. Policisté zjistili, že muž má už pátý zákaz řízení. Ten poslední mu bude končit v roce 2021.

 

"Protože tento řidič se podobného jednání dopouštěl opakovaně, rozhodli se policisté toto vozidlo zajistit a soudu podáme návrh na propadnutí," řekl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

 

Auto zabavili policisté několik dnů před tím i ženě, která ho půjčila čtyřiadvacetiletému mladíkovi. Přitom podle policistů věděla, že její známý nemá řidičský průkaz a soud mu na tři roky zakázal řízení protože za volant sedl pod vlivem drog.

 

 

"Řidič, který byl policisty kontrolován, se na jejich výzvu odmítl podrobit dechové zkoušce, testu na drogy i lékařskému vyšetření," dodal policejní mluvčí Zámečník.

 

A v zabavování vozidel, která řidiči opakovaně používají k páchání trestných činů, bude policie pokračovat. Oba řidiče i majitelku auta obvinili policisté z maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to jim hrozí až dva roky vězení.

vbo, Ondřej Požár TN.cz