Neštěstí v Británii

Žena s koronavirem zemřela při porodu, dítěti vyšel test negativně

Téma:

V severním Londýně zemřela při porodu žena, která byla předtím pozitivně testována na přítomnost koronaviru. Příčinu její smrti bude muset určit pitva, u dítěte se nákaza naštěstí nepotvrdila.

Místo nejkrásnějších okamžiků a vítání nového života nastal smutek. Tragédií skončil porod v nemocnici Whittington v severním Londýně, když při něm zemřela žena, která byla předtím pozitivně testována na koronavirus. Dítě se lékařům naštěstí podařilo zachránit a podle prvních testů by nemělo být infikované. O události informoval portál Mirror.

 

U nakažené ženy nebyly žádné informace o dalších zdravotních komplikacích, příčinu jejího úmrtí tak bude muset určit pitva. Případ však hluboce zasáhl psychiku tamních lékařů, kteří už tak čelí v době šíření koronaviru neustálému náporu a stresu.

 

 

"Uprostřed všech traumat, které hrdinové z Britské národní zdravotní služby zažívají, měla tato tragédie na personál obrovský dopad. Vedoucí pracovníci skončili v slzách, jedinou útěchou pro ně je, že dítě přežilo,“ popsal situaci zdroj pro portál The Sun.

 

Okolnosti smrti rodičky jsou pak podle něj velice neobvyklé a jako příčinu nelze vyloučit ani onemocnění Covid-19. Alespoň nějakou dobrou zprávou je ale naopak stav novorozeněte, u něj vyšly testy na zákeřný virus negativně.

 

 

Neradostná zpráva není z prostředí britských porodnic první, v polovině března se na ostrovech narodilo dítě, které bylo ihned po porodu pozitivně testováno na koronavirus. Na plod ho v těhotenství pravděpodobně přenesla jeho matka. V současné době je každý v jiné nemocnici, stav matky je totiž výrazně horší než u dítěte. 

 

TN.cz