Zázrak

Žena se probudila z kómatu po 27 letech. Slyšela, jak se její syn hádá

Žena na lůžku v nemcnici
Zdroj: Getty Images
Téma:

Žena měla v roce 1991 dopravní nehodu, kdy do jejího auta naboural autobus poblíž Al Ainu ve Spojených arabských emirátech. Poranění mozku bylo silné a lékaři jí nedávali příliš mnoho nadějí. Z komatu se nyní probudila po neuvěřitelných 27 letech, když uslyšela svého syna hádat se u jejího nemocničního lůžka.

Muniře bylo tehdy 32 let. Po téměř třiceti letech začala jako zázrakem vydávat zvuky, když se snažila zavolat syna Omara, kterého slyšela, jak se hádá v jejím nemocničním pokoji.


O několik dní později dokázala vyslovit jeho jméno. Nyní je schopná říkat nahlas modlitby a vést konverzaci se svými nejbližšími.


K nehodě došlo, když nejezdily autobusy k jeho mateřské školce a matka ho musel vzít autem. Při srážce s autobusem se Murina vrhla svému synovi kolem krku, aby ho ochránila před dopadem.Omar skončil jen s modřinou. Ten dodnes tvrdí, že rodina nechala jeho matku několik hodina na pospas osudu a nedokázala jí zavolat pomoc. Posléze byla převezena na kliniku v Londýně, a pak do Spojených arabských emirátů.

 

V roce 2017 se o jejím případu dozvěděl šejk Mohamed bin Zayed, korunní princ Abu Dhabi, a věnoval její rodině grant na léčbu. Munira Abdulla byla opět převezena. Tentokrát do Německa. Podstoupila tam několik operací a dostávala léky na podporu "spánku".


"O rok později už začala vydávat zvuky a rozmluvila se," píše Daily Mail. Syn je nyní neskonale šťastný a celý personál nemocnice to jistě považuje za zázrak.

han TN.cz