Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

kuriózní případ

Žena trpí duševní poruchou. Soud řeší, jestli s ní může manžel spát

Sex
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Před soud v Londýně se dostal opravdu neobvyklý případ. Soudce musí rozhodnout, zda mohou mít manželé spolu sex vzhledem k tomu, že žena trpí duševní poruchou. Její zdravotní stav se natolik zhoršil, že by se podle sociálních pracovníků mohlo jednat o znásilnění.

Britského soudce čeká nelehký úkol. Musí rozhodnout, jestli má muž po dvaceti letech manželství právo mít sex se svou manželkou. Ta je duševně nemocná a stav se jí stále zhoršuje. Podle sociálních pracovníků se dostala do fáze, kdy už o sobě není schopná sama rozhodovat, a to včetně toho, zda by chtěla mít sex.

 

Sociální pracovníci se proto obrátili na soud, který rozhoduje v otázkách lidí s mentálními a duševními poruchami. Právníci navrhují, aby soudce muži zakázal souložit se svou manželkou. Tím by zajistili, že žena nebude znásilněna.

 

 

 

Muž souhlasil s tím, že tento závazek přijme, soudce ale chce celou věc podrobně prozkoumat. Hodlá vyslechnout argumenty obou stran. Pokud se bude řídit doporučením sociálních pracovníků, hrozilo by muži by v případě sexu se svou manželkou vězení.

sei TN.cz