Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vegetativní stav

Znásilněnou dívku v kómatu zneužili už dříve. Porodila chlapce

Porod
Zdroj: Thinkstockphotos

Případ porodu ženy ve vegetativním stavu ve Phoenixu stále není uzavřen. Po posledním soudním procesu, který proběhl minulý týden v úterý, se ukázalo, že žena mohla být už jednou těhotná a byla znásilněna několikrát. Nathan Sutherland, který je podezřelý z jejího sexuálního obtěžování, vše odmítá.

Devětadvacetiletá žena skončila před jedenácti lety ve vegetativním stavu poté, co se málem utopila. Rodiče ji dali do pečovatelského domu Hacienda HealthCare v arizonském Phoenixu. Toho však teď nejspíš litují. Jejich dcera, která v loňském roce porodila zdravého chlapečka, měla být opakovaně znásilňována, uvedl Daily Caller.

 

Podezřelým je Nathan Sutherland, který o ni měl pečovat. Rodiče si však výslovně přáli, aby se o ni staraly jen ženy. Dokonce se zjistilo, že jejich dcera mohla být těhotná už dříve. Podle soudního dokumentu měl lékař provést vyšetření, na základě kterého zjistil, že utrpěla rány, které byly několik let staré. 

 

Advokáti, kteří ženu zastupují, podali žádost o odškodné ve výši 45 milionů dolarů (přes 1 miliardu korun). Do šedesáti dnů by měla žena ve vegetativním stavu dostat 25 milionů dolarů (tedy 580 milionů korun) a každý z jejích rodičů pak 10 milionů dolarů (tedy 232 milionů korun).

 

 

Nathan Sutherland, který měl ženu znásilnit a jehož DNA je totožná s narozeným chlapečkem, vše odmítá. Podle jeho právníka se znásilnění nedopustil. Sutherland pracoval v Hacienda HealthCare od roku 2011. Měl také projít kontrolou, než v pečovatelském domě začal pracovat.

 

Přípomeňte si reportáž TV Nova:

reg TN.cz