neštěstí na opavsku

Žena v kuchyni vzplála! Má popáleniny na 80 procentech těla

K vážně zraněné ženě vyjížděli v neděli ráno moravskoslezsští záchranáři. Vzplálo na ní oblečení, když vařila. Zranil se také muž, který se pokoušel ženu zachárnit.

Neštěstí se stalo v neděli ráno v obci Hať na Opavsku. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři i s vrtuleníkem.

 

"Šedesátiletá žena se během práce v kuchyni dostala do kontaktu s ohněm, při němž došlo k hoření jejího oděvu a způsobení vážných poranění. Zasahující lékař na místě zjistil, že pacientka utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně v oblasti hlavy, trupu a končetin, v celkovém rozsahu okolo osmdesáti procent tělního povrchu," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Záchranáři ženu uvedli do umělého spánku a byla napojena na plicní ventilaci. Následně zdravotníci ošetřili popálené části těla. Ve velmi vážném stavu ji vrtulníkem převezli do popáleninového centra v Opavě.

 

 

"Popáleniny lehčího charakteru na horních a dolních končetinách utrpěl rovněž osmašedesátiletý muž, který se snažil ženě před příjezdem záchranářů pomoci. I jemu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a záchranáři jej transportovali do ostravské Fakultní nemocnice," dodal Humpl.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom TN.cz