Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Skončila na záchytce

Žena v Plzni ležela pomočená na kanále, měla skoro 5 promile!

Opilá žena v Plzni
Zdroj: Městská policie Plzeň
Žena ani nemohla vstát

Konec týdne pořádně zapila žena, kterou museli zachraňovat plzeňští strážníci. Byla pomočená, nezvládala chodit a lehla si přímo na chodník. Policisté zůstali v šoku, když nadýchala téměř promile.

Uplně namol byla žena, kterou strážníci plzeňské policie našli v pátek večer v Lochotínské ulici. "Telefonát upozorňoval na podnapilou ženu, která si měla ustlat na chodníku, být pomočená a zcela nezvládat chůzi po svých," uvedla mluvčí Jana Pužmanová.

 

Po příjezdu hlídka zjistila, že se žena opravdu zpila pod obraz. Ležela na chodníku, nebyla schopná vstát a nedokázala ani mluvit, a tak nemohla strážníkům sdělit svoji totožnost.

 

"Když jí strážníci dali dýchnout, aby zjistili, kolik jí v dechu koluje promile alkoholu, nestačili se divit," doplnila Pužmanová. Tester ukázal neuvěřitelných 4,71 promile alkoholu v dechu. Žena skončila na protialkoholní záchytce.

 

 

 

Další dva opilce zachraňovali strážníci o víkendu. V pátek 52letý muž ležel u lavičky na náměstí Republiky, bez pomoci se nemohl ani postavit. Dechovou zkoušku ani nebylo možné provést. I jeho policisté převezli na záchytnou stanici.

 

Druhému opilému muži musela dokonce hlídka volat záchranku. Muž se zranil, když se pokoušel vstát z lavičky. Strážníci ho našli v neděli v noci a poskytli mu první pomoc. Sanitka ho pak s poraněním hlavy odvezla do nemocnice, měl zřejmě i otřes mozku.

epa TN.cz