Dostala 3 roky

Žena z Prahy se mstila nadřízené, tři roky ji trávila projímadlem

Téma:

Městský soud v Praze zamítl odvolání právničky, která trávila svou nadřízenou projímadlem. V březnu za to dostala 3 roky vězení a povinnost zaplatit poškozené ženě milion korun.

Poněkud bizarní příběh začal na jaře roku 2013, když se poškozená žena vrátila po mateřské dovolené na právní oddělení pražského ředitelství Správy železniční dopravní cesty a získala vedoucí pozici.

 

To podle všeho neunesla její o patnáct let starší kolegyně Věra Kubíčková. Podle verdiktu začala svou nadřízenou systematicky trávit projímadlem. Lila jí ho do pití, zpravidla před důležitými jednáními a poradami. Trvalo to až tři roky.

 

Vedoucí právního oddělení se podle své zmocněnkyně změnila v lidskou trosku. Má vážné zdravotní i psychické problémy. Původně to přičítala pracovnímu stresu, měnila jídelníček, dělala vše možné.

 

 

Když nic nepomáhalo, nechala si přehrát kamerový záznam z kanceláře. Na něm bylo vidět, jak jí podřízená lije něco do pití. Rozbor nápoje ukázal projímadlo a to v koncentraci, která 13krát přesahovala maximální povolenou dávku.

 

Obžalovaná dosud nevypovídala, vinu nepřiznávala. V pondělí ale řekla, že ji vše mrzí a že nikdy nechtěla nikomu ublížit. Její obhájce se snažil poukázat na to, že se poškozená nechovala ke svým podřízeným dobře a že pila na pracovišti alkohol.

 

 

I kdyby to byla pravda, tak to podle soudu nikoho neopravňuje k tomu, poškozovat jinému zdraví. Po provalení skandálu odešla poškozená žena od Správy železniční dopravní cesty a pracuje v právní kanceláři.

 

Obžalovaná stále pracuje na stejném místě. To se po vynesení pravomocného rozsudku minimálně na nějaký čas změní. Věra Kubíčková má totiž strávit tři roky ve vězení.

Související témata:
vbo, Ondřej Špalek TN.cz