Zločin nebo nehoda

Žena zabila jorkšíra v sušičce, vymyslela si šílenou výmluvu

Yorkšíra dali do sušičky
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Téma:
pes

Hrůzný případ vyšetřují policisté z rakouské spolkové země Štýrsko. Minulý týden obvinila devětačtyřicetiletá žena své sousedy ze zabití pejska jejího patnáctiletého syna. Malého jorkšírského teriéra Gizma jí měli zabít hrozným způsobem kvůli sporům, které s nimi vedla. Ve skutečnosti může za smrt psa sama.

Když patnáctiletý syn Silvie Schmidtové z vesnice Gratkorn nedaleko Štýrského Hradce přišel domů, zjistil, že jeho milovaný pejsek zemřel bolestivou smrtí. Jeho matka mu řekla, že psa našla na zápraží se vzkazem "Ještě teploučký, hodí se do sušičky".

 

Případ rodina nahlásila na policii, té se ale výpověď devětačtyřicetileté ženy nezdála. Schmidtová tvrdila, že psa zabili sousedi, se kterými měla vleklé spory, uvedl list Kurier.at. Policie na ženu zatlačili a ta se přiznala, že všechno bylo úplně jinak.

 

Na výslechu žena přiznala, že to byla ona, kdo psa v sušičce zabil. Policistům řekla, že chtěla na 60 °C sušit psí pelíšky, které předtím vyprala, pes si ale měl ustlat v sušičce a Schmidtová jej údajně přehlédla.Vinu se snažila hodit na sousedy, aby se synovi k hrozné chybě nemusela přiznat.

 

 

Podle listu Daily Express je žena nyní obviněná ze zabití psa. Vedle toho se ovšem také dostala do potíží kvůli křivému obvinění a svedení policistů na falešnou stopu, za což jí hrozí ještě přísnější trest. Jestli pes opravdu zemřel nešťastnou náhodou nebo kvůli tomu, aby žena mohla obvinit sousedy, zatím není jasné.
 

vbo TN.cz