Hrozná smrt

Žena zabila vlastní miminko! Stačilo jí k tomu mateřské mléko

Samantha Jones
Zdroj: Bucks County District Attorney's Office
Samantha měla otrávit své miminko mateřským mlékem
Téma:

Otřesný případ vraždy projednává soud v americké Philadelphii. Žena měla zabít svého 11týdenního syna mateřským mlékem. Podle obžaloby miminko kojila jen chvíli poté, co užila silnou dávku léků.

Neštěstí se stalo už 2. dubna, až nyní si ale 30letá Samantha Jonesová vyslechla obvinění. Žalobci ji viní z toho, že nakojila své miminko mateřským mlékem, které obsahovalo nebezpečné látky. Informuje o tom portál Fox News.

 

Pitva potvrdila, že 11týdenní chlapec zemřel poté, co se mu prostřednictvím mateřského mléka do těla dostaly nežádoucí chemikálie. Testy potvrdily v malém organismu metadon, amfetamin a metanfetamin.

 

Žena na policii vypověděla, že brala předepsané léky s metadonem, protože byla závislá na přípravcích proti bolesti. Nejdříve prý dítě kojila, tři dny před jeho smrtí ale přešla na umělou výživu pro kojence právě kvůli nebezpečným lékům.

 

V osudný den ale Samanthu probudil křik miminka, které mělo zřejmě hlad. Ve tři hodiny ráno byla prý příliš unavená na to, aby sešla ze schodů do kuchyně a připravila mu mléčnou výživu, proto ho nakojila.

 

 

Znovu se chlapeček vzbudil v šest ráno, plakal a Samantha proto požádala svého manžela, aby mu připravil lahvičku. Muž pak na policii vypověděl, že když asi za půl hodiny odcházel do práce, Samantha ho krmila a pak dala znovu spát.

 

Když se za hodinu vzbudila, našla miminko v hrozném stavu. Mělo bledé tvářičky a z nosu mu vytékal krvavý hlen. Zavolala záchranáře a svou matku, která byla v té době doma, a zahájila resuscitaci. Sanitka dorazila asi v půl osmé a děťátko přepravila do nemocnice, kde bylo o hodinu později prohlášeno za mrtvé.

 

Žena byla obžalována z vraždy. Kauci soud stanovil na tři miliony dolarů v hotovosti (asi 66 milionů korun). První řádné řízení je naplánováno na 23. července. O druhého, dvouletého syna, kterého Samantha má, se stará jeho otec.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz