Nehoda při snowtubingu

Žena zachránila dívenku (4) před nárazem, sama se těžce zranila!

Žena se zranila při snowtubingu
Zdroj: Horská služba
Žena utrpěla vnitřní zranění a poranění hlavy
Téma:

Zraněnou ženu i čtyřletou dívenku si vyžádala sobotní nehoda v krušnohorské Dolní Moldavě. Při tzv. snowtubingu vylétly z dráhy a narazily do stromu. Žena stihla malou příbuznou zachránit, sama ale utrpěla těžná zranění.

Nehoda se stala v sobotu kolem čtvrté hodiny odpoledne v Dolní Moldavě na Teplicku. 37letá žena s čtyřletou příbuznou sjížděly svah na nafukovacím kruhu se sedátkem, což je atrakce známá jako snowtubing. Vylétly ale z dráhy a narazily do stromu.

 

Žena stihla duchapřítomně dítě ještě před nárazem vystrčit na sníh. Dívenka tak utrpěla jen lehké zranění a ještě před příjezdem horské služby ji odvezli do nedaleké chaty. "Holčička naštěstí vyvázla jen s několika drobnými odřeninami, přesto jsme ale doporučili návštěvu lékaře," uvedl zasahující Jan Mach.

 

Dospělá žena na tom ale byla podstatně hůř. Probrala se sice z bezvědomí, stěžovala si ale na bolest hlavy a uvnitř hrudníku. Zároveň krvácela z uší a nosu. "To nasvědčovalo vážnému poranění hlavy a zřejmě i nějakému vnitřnímu zranění. Proto jsme si ihned vyžádali pomoc vrtulníku," dodal Mach.

 

Vrtulník nejdříve vysadil leteckého záchranáře a lékaře, kteří si pacientku převzali a stabilizovali ji. "Pak jsme ji společně připravili k transportu. Vrtulník opět jen krátce přisedl, zraněnou jsme bleskově naložili, posádka naskočila a žena mohla pokračovat k dalšímu ošetření," sdělil Mach.

 

 

Podle náčelníka horské služby Krušné hory je snowtubing nebezpečný a brát na nafukovací kruh dítě pak naprostý nerozum. "Faktem je, že taková věc je naprosto neuřiditelná a když jezdec nemá bezpečnostní přilbu, právě, jako ji neměla ona žena, velice riskuje," prohlásil Miroslav Güttner.

 

Všechny zájemce o nové zimní sporty pak náčelník varoval, aby nepodceňovali nebezpečí, jezdili opatrně a nosili helmu, případně i další chrániče. U snowtubingu by se měli sportovci držet určené dráhy, která zase musí být zabezpečena proti vylétnutí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz