Získaly ocenění

Žena zkolabovala a nemohla dýchat, život jí zachránily policistky hrdinky

Oceněné policistky Šárka Halánová a Nikol Zajacová
Zdroj: Policie ČR
Oceněné policistky Šárka Halánová a Nikol Zajacová.
Jan Pánik
Jan Pánik
1.12. 2019 17:06

Ocenění za statečnost si tento týden převzaly dvě policistky z Jihlavy. Když se letos v říjnu vracely od dopravní nehody, zahlédly na ulici ležet starší ženu. Seniorka jen chvíli předtím zkolabovala a doslova lapala po dechu. Policistky proto neváhaly a ženě poskytly první pomoc, čímž jí nejspíše zachránily život.

Když se policistky Šárka Halánová a Nikol Zajacová vracely 24. října před polednem od vyšetřování dopravní nehody, ještě netušily, že někomu zachrání život. Na jihlavském Masarykově náměstí z auta spatřily starší ženu, která zkolabovala a zůstala ležet na zemi.

 

Staší žena byla v šoku a velice špatně dýchala. Policistka jí proto držela hlavu, sledovala její dech a udržovala s ní slovní kontakt. "Stále jsem ji hladila po tváři a snažila jsem se jí uklidnit,“ uvedla policistka Šárka Halánová, která původně pracovala jako zdravotní sestřička. Druhá policistka mezitím komunikovala se záchranáři.

 

"Já jsem z toho byla docela vylekaná, nikdy jsem nic takového nezažila, ale s kolegyní byla výborná spolupráce,“ doplnila Nikol Zajacová, která je v policejním sboru úplným nováčkem. U dopravní policie slouží teprve jeden rok.

 

 

Policistky ženě poskytly první pomoc, která byla pro záchranu jejího života zásadní. Profesionální chování a duchapřítomnost obou kolegyň při záchraně života proto vyzdvihl i krajský policejní ředitel.

 

"Dokázaly jste se v daný okamžik správně rozhodnout a neváhaly jste pomoci. Velice oceňuji, že i když jste v daný okamžik byly v hlídce dvě ženy, přesto jste se nebály zasáhnout," poděkoval oběma policistkám Miloš Trojánek.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz