Internetoví podvodníci

Ženám zamotal hlavu falešný generál s admirálem, přišly o statisíce!

Filip Pultar
Filip Pultar
24.11. 2020 21:52
Téma:

Nejméně pět žen nahlásilo za poslední týden na policii, že naletěly podvodníkům na starý známý trik. Údajně dobře postavení muži, třeba příslušník americké armády, generál nebo lékař, se prý do nich zamilovali. A přestože se nikdy neviděli, ženy jejich svodům podlehly a přišly o stovky tisíc korun.

Kardiochirurg, generál na misi v Afghánistánu, admirál plavební společnosti nebo americký voják. Legendy si podvodníci vymýšlejí různé, ale vždy takové, které vzbudí u žen důvěru a po několika e-mailech i lásku. Stačí slíbit společnou budoucnost.

 

I podvodníci předstírají lásku a pak přejdou ke druhé fázi svého plánu. Ženám namluví, že jim převedou velkou finanční hotovost, nejdřív ale musí samy poslat peníze na nejrůznější poplatky.

 

Jen za poslední týden čtyři ženy z Královéhradecka a další ze Šumperska poslaly svým internetovým láskám neuvěřitelné dva miliony korun. Ženám v důchodovém věku nevadil ani velký věkový rozdíl.

 

"Chtějí mít svůj život naplněný, mají v sobě to, že je potřeba, aby byly zabezpečené a jsou kvůli tomu ochotny peníze i poslat," vysvětluje psycholog Jan Lašek.

 

 

Podvodníkům prý nahrává i současná situace kolem koronaviru. Sociální izolace je pro manipulaci ideálním prostředím.

 

Stovky tisíc korun zřejmě ženy nikdy zpátky nezískají. Než se odhodlají přiznat, že naletěly, zpravidla uběhnou týdny nebo měsíce. Kriminalisté pak zjistí, že peníze už přešly přes několik účtů v různých zemích a nakonec zmizí úplně.

pez TN.cz