Tragický incident

Při požáru domu ve Staré Huti zemřela žena! Měla tam kyslíkové láhve

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 20:24
1.12. 2020 10:27
Téma:

Velké neštěstí se stalo v úterý ráno ve Staré Huti na Příbramsku. V jednom z domů začalo hořet a jeho obyvatelka na místě zemřela, potvrdila TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Podle původních informací tam měla vybuchnout kyslíková láhev na přidýchávání, policie to později vyvrátila.

Požár zachvátil dům ve Staré Huti přibližně o půl deváté ráno. Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranné složky. Ženě, která tam bydlela, se už ale pomoct nedalo.

 

"Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem, na místo byl povolán náš koroner," řekla TN.cz mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

 

"Podle prvotních informací se mělo jednat o výbuch tlakové kyslíkové láhve," doplnila policejní mluvčí Monika Schindlová.

 

 

Požár uhasili hasiči po desáté hodině. "Vyšetřovatelé na místě zjistili, že došlo k požáru části vybavení rodinného domu. Kyslíkové láhve se tam nacházely a souvislost vyloučená není. Další okolnosti stále zjišťujeme," upřesnila později Schindlová.

 

O výbuchu kyslíkové láhve původně mluvili i hasiči. "Vyšetřování si převzali policisté, k případu už se tak nebudeme vyjadřovat," uvedla pro TN.cz jejich mluvčí Tereza Fliegerová.

 

Policie později výbuch kyslíkových lahví vyloučila, hořelo jen vybavení domácnosti. Na přesnou příčinu tragédie tak ukáží až závěry policejního vyšetřování.

 

GALERIE: Tragická smrt ženy ve Staré Huti

1
/
4
Zdroj: AKTU.cz
Výbuch kyslíkové láhve ve Staré Huti - 6

TN.cz