Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Urážky záchranářů

Ženě vadila zaparkovaná sanitka. Toto vzkázal manžel pacientky

Záchranáři bojovali o život, sousedka jim nadávala
Zdroj: Profimedia / facebook

Trest, který si šestadvacetiletá dívka za vulgární útok na záchranáře odnesla, se muži, jehož ženě záchranáři pomáhali, zdá směšný. Nespokojené sousedce vadilo, že sanitka parkuje před jejím domem. Za vulgární vzkaz a nadávání záchranářům si v úterý odnesla od soudu pokutu.

"Soudy nás zklamaly," říká muž, který musel sledovat, jak arogantní sousedka nadává záchranářům, kteří se snaží pomáhat jeho ženě. Šestadvacetileté sousedce vadilo jen to, že sanitka zaparkovala před jejím domem.

 

Fotografie vzkazu, který záchranářům nechala za stěračem, obletěla nejen Velkou Británii. Sdílela jej jedna ze záchranářek, která varovala, že podobné agresi musí čelit stále častěji. "S*ru na to, jestli třeba celá ulice zkolabuje. Hned si tu dodávku přeparkujte!" napsala záchranářům Kirsty Sharmanová.

 

O neuvěřitelné chvíli, kdy sledoval, jak se záchranáři snaží pomoci jeho ženě Christine a u toho musí poslouchat urážky, se teď rozpovídal šestašedesátiletý Brian Heath z anglického města Stoke-on-Trent.

 

Christine trpí chronickou obstrukční plicní nemocí. Problémy s dýcháním měla od pátku. V neděli ráno se její stav zhoršil a její manžel Brian musel zavolat sanitku.

 

 

"Sanitka zaparkovala před jejím domem, kde normálním návštěvám říkám, aby neparkovali. Je tam nakreslené místo pro invalidy, ale to tam je po ženě, které zemřela před 15 lety," řekl Brian Heath webu Stoke Sentinel.

 

"Záchranáři přišli dovnitř a pomáhali mé ženě. Jeden se vrátil k sanitce. Kirsty otevřela dveře a začala na něj řvát a nadávat, pak dveře zase zabouchla," prozradil Brian. Podle státní zástupkyně, která vedla obžalobu ženy, na něj Sharmanová křičela "Přeparkuj si tu zas*anou sanitku!"

 

Po 45 minutách se záchranáři rozhodli, že Christine musí do nemocnice. Když její manžel vše sbalil a pomáhal nakládat ženu do sanitky, jejich sousedka jim z okna nadávala. Rodina měla s šestadvacetiletou ženou problémy už v minulosti a měla dokonce soudní příkaz, že se k manželům nesmí Kirsty přiblížit.

 

 

Za svůj výstup si Kirsty vysloužila zatčení a obvinění z výtržnictví. Před soudcem stanula v úterý. Odnesla si pokutu 120 liber (3 500 Kč). Obětem musí zaplatit 30 liber (zhruba 850 korun) a musí zaplatit soudní výdaje ve výši 135 liber (3 850 Kč). To se jejím sousedům zdá málo.

 

"Jsem rád, že policie udělala to, co udělala, ale soud nás zklamal. Má žena je z toho smutná," prozradil Brian. Soud se ale brání, že vyšší trest za podobný přestupek ženě udělit nemohl.

vbo TN.cz