Drsné fotografie požár v letadle

Ženě vzplála sluchátka přímo v letadle, má popálený obličej

Ženě vzplála během letu sluchátka na hlavě
Zdroj: ATSB
Téma:

Hororovou cestu letadlem zažili cestující při mezinárodním letu mezi Pekingem a Melbourne. Mladá žena skončila s popáleným obličejem poté, co jí vzplála sluchátka přímo na hlavě. Australské úřady nyní vydaly prohlášení, které má sloužit jako varování.

Na cestě z Pekingu do Melbourne pospávala mladá cestovatelka se sluchátky na hlavě a poslouchala hudbu. Přibližně po dvou hodinách ji z polospánku probral hlasitý výbuch. "Když jsem se otočila, abych zjistila, co se děje, začal mě pálit obličej," uvedla cestující pro Australský úřad pro cestovní bezpečnost (ATSB).

 

"Chytila jsem se za obličej, díky tomu mi sluchátka spadla na krk," popsala mučivé chvíle zraněná žena. "Pořád jsem cítila pálení, tak jsem je chytila a hodila na zem. Sluchátka jiskřila a byl na nich malý plamen," přiblížila zraněná.

 

GALERIE: Ženě během letu vzplála sluchátka na hlavě

1
/
3
Zdroj: ATSB
Ženě vzplála během letu sluchátka na hlavě

 

Když je chtěla zadupnout, aby je uhasila, už přiběhl letecký personál a začal oheň hasit. Sluchátka a baterie se připekly k podlaze letadla. Následně se personál postaral o zraněnou ženu. Celý zbytek letu cítili pasažéři pach spáleného plastu a vlasů.

 

 

"Lidé kašlali a dusili se celou cestu domů," dokončila zpověď zraněná cestující. Podle ATBS požár s největší pravděpodobností způsobila baterie, úřad proto důrazně nabádá k opatrné manipulaci s přístroji na baterie během letů.
 

Související témata:
klma TN.cz