Hrozí mu dva roky

Ženu (73) v Uhřiněvsi čekal šok: V posteli našla cizího mladíka!

Spící muž - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Kuriózní případ řešili ve čtvrtek pražští strážníci a policisté. Na linku 156 zavolala třiasedmdesátiletá žena, která v ložnici našla neznámého mladíka. Toho strážníci zadrželi a předali policejní hlídce z místního oddělení. Teď mu hrozí až dva roky.

Po oznámení vyrazila do Uhřiněvsi hlídka strážníků z obvodního ředitelství městské policie z Prahy 15. "Vystrašená třiasedmdesátiletá žena, která celou záležitost nahlašovala, pustila hlídku do svého domu. V ložnici se skutečně nacházel muž spící v posteli. Mladý muž strážníkům sdělil, že přelezl plot a šel se do domu vyspat," uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.

 

Hlídka sedmadvacetiletého muže zadržela, prohledala, jestli u sebe nemá zbraň, a přivolala policisty z obvodního oddělení Uhřiněves.

 

"K věci vám mohu potvrdit, že případ prošetřujeme na místně příslušném obvodním oddělení pro podezření z trestného činu porušování domovní svobody," řekl TN.cz mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

 

 

Za to by mu podle trestního zákoníku hrozily až dva roky ve vězení. Jak mladík policistům vysvětloval, proč si ustlal v domě cizí ženy, mluvčí neupřesnili.

 

Podobný případ přitom řešil soud v Británii. Tam si opilý mladík spletl domy a ustlal si v dětském pokoji pod postelí, na které spala malá holčička. U soudu vypověděl, že předtím vypil asi 10 pint (jedna pinta je necelého půl litru) ležáku a víc si nepamatuje. Od soudu si kromě pořádné ostudy odnesl pokutu v přepočtu přes 25 tisíc korun.

Související témata:
vbo TN.cz