Překvapení v Lanškrouně

Ženu, která jela bez řidičáku, vyzvedl na policii manžel. Taky bez řidičáku

Petr Brzek
Petr Brzek
8.7. 2020 17:12
Téma:

Policisté na obvodním oddělení v Lanškrouně vyšetřovali řidičku, která sedla za volant bez řidičáku. Když ji potom vyzvedl autem manžel, ukázalo se, že ani on nesmí řídit. Ve výslechové místnosti tak nakonec skončili oba.

Začalo to silniční kontrolou, hlídka stála mezi obcemi Luková a Žichlínek na Orlickoústecku. Za volantem seděla 25letá žena. Nikdy neměla řidičák, přesto ji policisté už v minulosti za volantem nachytali. A teď řídila znovu.

 

Policisté ženu převezli na obvodní oddělení do Lanškrouna, kde začal výslech. Za chvíli se dozvěděla, že může skončit za mřížemi až na tři roky. Policisté ji nakonec propustili a žena před budovou čekala na manžela, který k policejní služebně přijel autem.

 

 

Na tom by nebylo nic divného, kdyby tento 32letý řidič také neměl vyslovený zákaz řízení. Přišel o řidičák kvůli tomu, že řídil pod vlivem drog. Policisté ho nenechali odjet a i on velmi brzy zjistil, že mu hrozí za maření úředního rozhodnutí stejná sazba, tedy tři roky vězení.

 

Pak už vše probíhalo, jak mělo. Manželská dvojice vyrazila od služebny domů pěšky. Lanškrounští policisté připustili, že nic podobného dlouho nevyšetřovali.

epa TN.cz