Obžalovaný z vraždy

Ženu měl po 16 pivech zardousit. U soudu recidivista všechny urážel!

Filip Pultar
Filip Pultar
Publikováno 25. 6. 2020
Téma:

Loni 17. listopadu byly ve východních Čechách zavražděni hned tři lidé. Dvojnásobnou vraždu spáchal na ubytovně v Opatovicích nad Labem cizinec a vraždit měl také Ondřej Čavajda, který udusil svou bývalou přítelkyni. Teď za to stanul před soudem.

Ondřeji Čavajdovi hrozí až výjimečný trest. Podle obžaloby zavraždil svoji bývalou přítelkyni a motivem prý bylo to, že ho už v minulosti obvinila z nebezpečného vyhrožování a z toho, že jí rozbil nějaké věci.

 

Jenže podle tehdejšího rozsudku to na vězení u nepoučitelného recidivisty nestačilo a Čavajda se pomstil. Ženě prý posílal výhružné zprávy a pak si několik týdnů rozmýšlel, jakým způsobem bude vraždit.

 

17. listopadu v bytě v Broumově na Náchodsku prý vypil 16 piv, snědl jeden suchý rohlík a když žena přišla domů, vlastníma rukama ji zardousil. U soudu ve čtvrtek odmítl vypovídat, urážel všechny okolo a pak prohlásil, že už se nechce dalšího líčení včetně vyhlášení rozsudku účastnit.

 

 

Čavajdovi rozhodně přitíží jeho bohatá trestní minulost a také to, že vraždil s rozmyslem. Výjimečný trest může dostat i za to, že zavraždil svědka, respektive poškozenou z předešlého soudního líčení.

 

Ve stejný den, kdy zemřela žena v Broumově, zemřeli na východě Čech také dva dělníci z ciziny, které podle soudu na ubytovně v Opatovicích nad Labem velmi brutálně několika desítkami ran ubodal Maksym Andrijev. Pak se snažil uprchnout autobusem domů na Ukrajinu. Andrijev dostal zatím nepravomocně osmnáctiletý trest.

pez TN.cz