nechutné překvapení

Ženu vyděsil krvavý banán! Koupila ho v českém supermarketu

Krvavé banány
Zdroj: zpravy@nova.cz
Téma:

Příprava svačiny by rozhodně neměla vyděsit, ale přesně to zažila žena, když nakoupila v obchodě v Brandýse nad Labem. Po rozkrájení banánu ji čekalo velice nepříjemné překvapení,uvnitř banánu byla podivná červená hmota.

Žena si koupila v Tesku v Brandýse nad Labem banány. Když ho načala, pořádně ji to vyděsilo. Uvnitř plodu byla nechutná červená hmota. Žena se ihned začala bát o své zdraví. "Možná jsou u nás infikované banány, ale potravinářská inspekce od toho dala ruce pryč. Vypadá to jako krev, posuďte sami. Takové banány se prodávají v Tesku, v Brandýse nad Labem," napsala žena do redakce TN.cz.

 

"Místně příslušný inspektorát SZPI v Praze takový podnět spotřebitele - sdělený standardně emailem, on-line formulářem, nebo telefonicky - neeviduje. Inspekce nicméně situaci na místě prověří kontrolou," uvedl k nálezu tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

 

Odborníci varují, že by se lidé takovým banánům měli raději vyhnout. Banány trpí napadením houby, která žije po celou dobu nebo část svého života v rostlině, a to jak v buňkách, tak v mezibuněčném prostoru. Proto se mohou "krvavé" skvrny táhnout přes celou délku banánu.

 

Ačkoliv houba pro člověka není smrtelná ani by neměla představovat nebezpečí, může v lidech požití takovýchto potravin vyvolat pocit nevolnosti, který je ale podle expertů spíše psychosomatického původu.

 

GALERIE: Krvavé banány

1
/
3
Zdroj: zpravy@nova.cz
Krvavé banány

 

V loňském roce proběhla na sociálních sítích panická zpráva, že neznámý jedinec nebo skupina vstřikuje do banánů krev infikovanou virem HIV, která se ale ukázala jako nepravdivá.

 

"Je nemožné nakazit se virem HIV po konzumaci jídla od nakaženého člověka. I kdyby jídlo obsahovalo menší množství krve nebo semene infikovaného virem HIV, působení vzduchu, teplo při vaření a žaludeční kyseliny virus zničí. Ve velice vzácných případech může být virus přenesen, pokud jídlo nakažená osoba předžvýká. Ke kontaminaci dojde smícháním krve v puse a jídla při žvýkání. Tyto případy se objevily pouze u kojenců," uvádí se na stránkách Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

 

 

Obchodníci v boji s tímto druhem hub nemohou nic dělat, protože se může vyskytnout zcela přirozeně a není možné ovoce kontrolovat zevnitř, proto je důležitá finální kontrola před spotřebou potravin.

 

ČTĚTE TAKÉ:

NECHUTNÉ! Jablka v amerických obchodech jsou rok (a více) stará! Jak je to u nás?

Banány léčí deprese, tlak, bradavice i anémii

REVOLUČNÍ VÝZKUM: Některé potraviny je možné jíst, i když mají plíseň! Které to jsou?

Do konce týdne dvě kila dole? Vsaď na banány 

NEUVĚŘITELNÝ OBJEV: Víte, co se stane s banány, když je vysušíte fénem?

V banánech se zase našlo něco šíleného! A je to ještě horší než kokain

Související témata:
klma TN.cz