Nehoda při potápění

Ženu v Austrálii zranil obří žralok, s krvácením ji odvezli do nemocnice

Žralok obrovský
Zdroj: TV Nova
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 3. 8. 2020
Téma:

Devětadvacetiletá Australanka utrpěla vážná zranění při šnorchlování se žralokem obrovským. Ten ji silně udeřil ocasní ploutví. Neobvyklá nehoda se stala jen pár stovek metrů od pobřeží na západě Austrálie u korálového útesu Ningaloo.

"Žena se u korálového útesu potápěla s dalšími lidmi. Náhle ji při změně směru nešťastně zasáhla ploutev žraloka obrovského,“ píše BBC.


Plavání s tímto druhem žraloka je velmi oblíbenou turistickou aktivitou kvůli jeho mírumilovné povaze. Právě proto je tento případ nehody velmi neobvyklý.


Záchranáři ženu s vnitřním krvácením a zraněním horní části těla převezli do nemocnice v Exmouthu na západním pobřeží. Poté ji vrtulníkem převezli na kliniku v Perthu. Podle zdravotníků je sice ve vážném, přesto stabilizovaném stavu.

 


Ostatní lidé, kteří se s Australankou potápěli, jsou v pořádku. Případ vyšetřuje také australská policie.


Útes Ningaloo patří mezi největší korálové útesy světa. Místo je proslulé zejména ohromnou rozmanitostí mořských živočichů. Turisté ho s oblibou vyhledávají právě kvůli každoročnímu častému výskytu žraloka obrovského.


Tento druh žraloka obvykle může dosáhnout délky až 18 metrů. Živí se především planktonem a malými rybami. Právě díky své mírné povaze považují odborníci koupání v jeho blízkosti za bezpečné.

TN.cz