Hloupý nápad

Ženu v zoo na Slovensku napadl tygr! Do klece strčila ruku. VIDEO

Téma:

V žilinské zoo napadl tygr 29letou návštěvnici. Ošklivě ji pokousal na předloktí, když se ho pokusila pohladit. Prostrčila ruku okem v kleci a v tu chvíli ji šelma kousla. Událost řeší policie, která také zveřejnila video útoku.

Žena nedbala cedulí, které jsou u klecí s tygry v žilinské minizoo rozmístěny, a prostrčila ruku do výběhu. Šelma nezaváhala a místo toho, aby se nechala pohladit, jak zřejmě návštěvnice chtěla, okamžitě zaútočila.

 

"Poškozené bylo způsobeno zranění pravého předloktí, vyžadující si chirurgický zákrok," informovala slovenská policie a zveřejnila na facebooku video, které natočil jiný návštěvník a policistům poté poskytl. Na něm je vidět, jak žena strká ruku do klece a tygr ji kouše.

 

Policie případ vyšetřuje jako přestupek proti občanskému soužití, další podrobnosti zatím nechce sdělovat. Není jasné ani to, zda se chirurgům při operaci podařilo neopatrné návštěvnici ruku zachránit, nebo utrpěla rozsáhlejší zranění.

 

 

Video vyvolalo na sociální síti pobouření. Lidé v komentářích spekulují, zda za chování návštěvnice ponese odpovědnost majitel tygrů, nebo samotné zvíře. "Doufám, že chudáka tygra kvůli tupé ženské neutratí, jak to bývá zvykem," píše Dmitrij.

 

Další Slováci se pozastavují nad tím, že policie událost řeší jako přestupek proti občanskému soužití. "Vždyť tygr není občan, ona se mu tam vecpala," uvedla Martina. "To jakože už i před vstupem do zoo bude třeba, aby lidé vyplnili IQ test?" ptá se Janka.

Související témata:
epa TN.cz