Nenávistný komentář

Matku zatkli před zraky jejích dětí. Transgender ženu nazvala mužem

Kate Scottow a Stephanie Hayden
Zdroj: Twitter, Kate Scottow, Stephanie Hayden
Kate Scottowová (vlevo) měla Stephanie Haydenovou nazvat mužem
Téma:

Tři policisté zatkli ženu před zraky jejích dětí a na sedm hodin ji zavřeli poté, co na twitteru označila transgender ženu za muže. Byla zadržena za tzv. deadnaming, tedy nazývání osob, které změnily pohlaví, jejich původním jménem.

Britku Kate Scottowovou zadrželi policisté před očima jejích dvou dětí, vyfotili ji, odebrali vzorky DNA a také otisky prstů. Žena z města Hitchin uvedla, že jí policisté zabavili mobilní telefon a laptop. Píše o tom portál metro.co.uk.

 

Policie Scottowovou zatkla poté, co označila za muže transgender ženu, která po změně pohlaví užívá jméno Stephanie Haydenová. Ženu obvinili z cíleného obtěžování a deadnamingu. Scottowová si měla vytvořit dva falešné účty na twitteru a Haydenovou šikanovat.

 

"Zatkli mě doma tři policisté, má 10letá autistická dcera a 20měsíční syn, kterého stále kojím, byli u toho. Drželi mě sedm hodin v cele bez hygienických potřeb, které jsem po nich žádala, než mě vyslechli a propustili trestně stíhanou," uvedla Scottowová.

 

 

Přestože policie ženu zadržela už na začátku prosince, zatím jí osobní věci nevrátili. Elektroniku ale prý potřebuje kvůli studiu forenzní psychologie. Soud vydal prozatimní opatření, které Scottowové zakazuje zveřejňovat informace o Haydenové a mluvit o ní jako o muži.

 

"Zadrželi mě za obtěžování a nenávistnou komunikaci, protože jsem někomu přiřadila špatný gender," stěžovala si Scottowová na portálu Mumsnet. Haydenovou měla ale podle soudu na sociální síti urážet a označit ji za rasistku, xenofobku a podvodnici. "Všechna hlášení o nenávistné komunikaci bereme vážně," ujistila místní policie.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz