Brno

Ženy chtěly pomoct restauracím, vydaly kuchařku s jejich recepty

Věra Müllerová
Věra Müllerová
20.11. 2020 21:16
Téma:

Čtyři dámy z Brna se rozhodly, že pomůžou oblíbeným restauracím, které se kvůli epidemii ocitly na pokraji krachu. Vydaly kuchařku receptů, podle kterých podniky vaří svým zákazníkům. Výtěžek z prodeje knihy věnují právě provozovnám, které mají finanční problémy.

Ženy z Brna přišly s originálním nápadem, jak zachránit gastronomii ve svém městě. Oslovily 30 restaurací. Každá věnovala tři své recepty. "Chtěli jsme nějak pomáhat. Protože jsme nechtěli město úplně prázdný,“ řekla jedna z žen Hanaa Khodabocus

 

Kuchařka obsahuje vše od tradičních masových jídel, přes vegetariánská a veganská, až po dezerty a nápoje. Všechny recepty by měl doma hravě zvládnout každý. Nápad se zrodil už při jarní vlně koronaviru. Teprve teď ale kuchařka spatřila světlo světa.

 

 

"Některé restaurace zareagovaly okamžitě, že se jim ten nápad líbil, některé s tím trošku váhaly, protože nevěřily tomu, že jim někdo nabízí něco zadarmo a že ještě naopak ty peníze potom dostanou,“ vysvětlila Hana Novosadová.

 


Knihy budou k dostání u výdejních okének restaurací. Pokud bude mít kuchařka úspěch, plánují autorky pokračování s dalšími podniky.

Související témata:
jh TN.cz