Musí zaplatit 90 tisíc

Ženy na mateřské si oblíbily ilegální hazard! Padla první pokuta

Žena u počítače
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ministerstvo financí si poprvé posvítilo na tzv. dipování, novou módu, která se hlavně v minulém roce rozjela mezi českými ženami na mateřské dovolené. Některé z nich se rozptylovaly a přivydělávaly si provozováním ilegální tomboly. První potrestaná teď musí zaplatit pokutu 90 tisíc korun.

První žena obdržela od ministerstva financí pokutu za takzvané dipování. Úřadům musí zaplatit 90 tisíc, jinak jí hrozí, že po ní stát bude peníze vymáhat v exekuci. Deníku Právo, který na případ upozornil, to potvrdil mluvčí ministerstva financí Filip Běhal.

 

Žena dlouhodobě organizovala na facebooku ilegální tomboly o zájezd nebo drahé šperky. U loterie o zájezd prodávala 200 losů za 200 korun, u loterie o šperky to bylo 125 losů po dvou stovkách. Až když všechny prodala, vylosovala výherce. Rozdíl mezi cenou výhry a částkou za prodané losy byl pak jejím příjmem.

 

Podle Práva si tak ženy měsíčně přišly i na desetitisíce. Dipovací skupiny totiž rostly na facebooku jako houby po dešti. Když se poprvé objevilo varování, že stát zasáhne, ženy je zrušily, některé ale dlouho bez pořádání loterie nevydržely. Kromě finančního příjmu je motivovalo to, že se doma nudily.

 

 

Ministerstvo případ monitorovalo delší čas a šlo po velkých rybách. Ženám také chtělo prokázat, že se dipování věnovaly soustavně, ne je trestat symbolickou pokutou za jedno porušení předpisů. Když ale média na případ poprvé upozornila, stáhla se část organizátorek do ústraní.

 

Skupiny jsou teď na facebooku zpravidla uzavřené a z jejich názvů nevyplývá, že jde o ilegální hazard, potvrdila Právu jedna z žen, která je členkou takových skupin.
 

Související témata:
vbo TN.cz