změna pravidel

Muži v Barceloně slaví! Do bazénů mohou ženy chodit i nahoře bez

Žena u bazénu
Zdroj: Getty Images
Ve všech bazénech v Barceloně se mohou ženy koupat nahoře bez
Regina Zajícová
Regina Zajícová
9.8. 2019 5:45
Téma:

Barcelona, která patří mezi druhé nejnavštěvovanější město Španělska, se rozhodla vydat nová pravidla pro ženy. Ve všech bazénech se mohou koupat nahoře bez. Některé ženy si stěžovaly, že jsou diskriminované a jejich práva jsou omezována. Městská rada se proto rozhodla jejich stížnosti vyhovět.

Městská rada v Barceloně se od konce června zabývala stížností hnutí Mugron Lliures. To mělo za cíl odstranit diskriminaci žen v městských bazénech. Podle nich některá zařízená nepovolují ženám koupat se nahoře bez a omezují tak jejich práva.

 

S hnutím souhlasil i Úřad pro diskriminaci, který všem městským bazénům zaslal své vyjádření, informovalo CNN. V něm stálo, že by měla být ve všech zařízeních zajištěna rovnost a nemělo by se zabraňovat ženám koupat se bez horního dílu plavek.

 

Městská rada nakonec rozhodla stížnosti vyhovět. Její mluvčí Janet Sanz Cidová uvedla, že žádné písemné pravidlo neurčuje, co lidé mohou v bazénech nosit. Dále je také zakázána diskriminace na základě pohlaví.

 

 

Mluvčí dodala, že koupání bez horního dílu plavek není pro Barcelonu nic nového. "Ve většině městských bazénů je pro ženy zcela normální, že se objeví nahoře bez. Není to nová iniciativa," vysvětlila Cidová.

 

Hnutí Mugron Lliures velmi potěšilo rozhodnutí rady. "Barcelonská městská rada požádala městská sportovní centra, aby přezkoumala předpisy a odstranila ty, která zakazují být nahoře bez…Barcelona je více rovnostářská a svobodná," napsalo hnutí na svém twitteru.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz