Promyšlená lest

Ženy v USA chtěly dostat vakcínu co nejdřív, převlékly se za babičky

Kateřina Vodvářková
Kateřina Vodvářková
20.2. 2021 21:18
Téma:

Dvě ženy ve Spojených státech předstíraly, že jsou o desítky let starší, aby dostaly vakcínu proti koronaviru. Přípravu rozhodně nepodcenily - oblékly si rukavice, brýle i čepce. Poprvé se jim zdravotníky na Floridě podařilo oklamat, když si ale přišly pro druhou dávku, už je odhalili.

Jak daleko je člověk schopný zajít, aby si zajistil očkování proti covidu-19? 34letá Martha a o deset let starší Olga na tuhle otázku mají odpověď - zfalšovaly v registračním systému svá data narození a v převleku za babičky vyrazily do očkovacího centra.

 

"Nemůžeme si být jistí, že proti vám nevznesou obvinění a neodvedou vás teď rovnou do vězení. Až tak daleko jste zašly. Jen kvůli vaší sobeckosti a krádeži vakcíny," káral falešné seniorky zástupce šerifa.

 

 

Ženy nakonec vyvázly s varováním. K očkovacímu místu se v budoucnosti nesmějí přiblížit. Jejich jména navíc zůstanou v systému speciálně označena.

 

Ženy si do očkovacího centra v okrese Orange County přišly pro druhou dávku vakcíny proti covidu-19. Kde a za jakých okolností přišly k první, není jasné. Úředníky svým kouskem ale pěkně pobavily.

 

"Včera jsme si všimli, že dvě mladé ženy přišly převlečené za babičky, aby dostaly druhou dávku vakcíny. Netuším, jak poprvé unikly," směje se zástupce okresu Raul Pino.

 

 

Na Floridě platí obecné pravidlo, že každý starší 65 let může vakcínu dostat. Některé okresy ale začaly vyžadovat také potvrzení o místě bydliště, protože se obávají očkovací turistiky - tedy lidí, kteří na Floridu přijedou jen proto, že se jim tam očkování dostane.

 

Své místo na začátku fronty si často dokážou zařídit slavné osobnosti nebo politici. Na Slovensku dostala přednostně vakcínu například tenistka Cibulková. V Česku zase byla ze stejného důvodu odvolána například náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová. Vakcínu tehdy dostal i její manžel.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz