PODIVNÁ PRAVIDLA

Ženy vychází v liché dny, muži v sudé. Svět sužují bizarní antivirová opatření

Téma:

Země na celém světě přijaly v souvislosti s bojem proti koronaviru mimořádná opatření. Některá vzbudila údiv nebo překvapení, jiná považovali lidé za nesmyslná nebo bizarní.

Ani projevy náklonnosti se nemusí vyplatit. Obzvláště za dob koronaviru. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil mladík z italského města Pavia. Přes nařízené odstupy mezi lidmi objal svoji přítelkyni. Vysloužil si tak pokutu v přepočtu přes 10 tisíc korun.


“Pokud nebudeme respektovat rozestupy, pokud nebudeme respektovat preventivní opatření, může epidemická křivka opět stoupnout a vymknout se kontrole,“ prohlásil italský premiér Giuseppe Conte.


Italské úřady zpřísnily kontroly ve městech a policisté rozdávají pokuty každému, stačí nemít nasazenou roušku nebo porušit povinný odstup.

 


Na drobná úskalí se musí připravit zamilovaní i v Dánsku. Cizinci, kteří mají v zemi partnera, mohou nově přicestovat do země. Musí ale prokázat, že s dotyčnou osobou skutečně udržují vztah. Důkazem mohou být společné fotografie nebo textové zprávy.


Pozdvižení vyvolal běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Během televizního rozhovoru řekl, že není jisté, jestli koronavirus existuje. Není totiž vidět. Je také důležité, aby lidé pracovali, hlavně na vesnicích. Traktor a pole podle něj léčí.
“Co s námi bude až skončí tato koronavirová psychóza a infekce? Kdo může dnes říct, co se může stát? Nikdo,“ prohlásil Lukašenko.

 


Tvrdil také, že se koronavir nešíří v chladu. Když byl na mnoha místech ve světě zákaz vycházení a shromažďování, v Bělorusku se odehrály hokejové zápasy s davy diváků. Kromě chladu je lékem na virus podle něj také vodka.


Velmi neobvyklý režim zavedla středoamerická Panama ve snaze zabránit šíření koronaviru. Pro muže vyhradila sudé dny, kdy mohou vycházet z domovů, zatímco ženám liché. V neděli nesměl ven nikdo.

 


O tom, jestli se dostanou obyvatelé některých kolumbijských měst ven, rozhodovalo poslední číslo v jejich občance. Například lidé ve městě Barankabermecha mohli opustit svůj dům pouze jednou týdně.


Srbská vláda čelila kritice poté, co zavedla hodiny pro pejskaře pouze od osmi do devíti večer. Rozhodnutí vyvolalo protesty a vláda musela nařízení zrušit.
 

Nikola Nekvindová, rod TN.cz