Dostal 11 let

Zfetovaný mladík chtěl umlčet spolubydlícího, tak ho uškrtil

Téma:

11 let vězení dostal u krajského soudu v Pardubicích 24letý Michal Kalášek, který se podle obžaloby na začátku roku na ubytovně v Jevíčku snažil zabít spolubydlícího ještě ve chvíli, kdy policie bouchala na dveře. Udělal to pod vlivem drog, které užívá od svých 16ti let. Soudce mu proto nařídil i ústavní léčení.

Začíná to euforií a končí bahnem, ze kterého se nedá vyhrabat. Tak působí na člověka drogy. Kalášek je bere od dětství a jestli někdo může o sobě říct, že si zničil život, tak je to právě on. Pod jejich vlivem podle obžaloby i vraždil.

 

Nadprůměrně chytrý student v šestnácti začal s marihuanou, v osmnácti přidal pervitin. Cítil, jak se mu mění povaha. Přišel o přítelkyni, nedostudoval gymnázium, střídal zaměstnání a když chtěl s drogami přestat, neměl pevnou vůli. Pak ho zavrhla i rodina.

 

"Tu cestu si vybral sám," řekla TV Nova matka odsouzeného mladíka. Ten skončil na ubytovně a jen chtěl, aby spolubydlící na něj nekřičel. Znovu byl pod drogami a vyhodnotil, že nejlepší způsob, jak muže umlčet, je ho uškrtit.

 

"V přípravném řízení se přiznal," řekl TV Nova státní zástupce Milan Vacek.

 

 

Sedm minut ho dusil, volání o pomoc vzbudilo sousedy. Když policisté dorazili na místo, bezvládné tělo spolubydlícího právě dával do postele a křičel, že nemá klíč. Hlídka vykopla dveře a na první pohled se skutečně zdálo, že Kalášek se snaží o třicet let staršího muže zachránit.

 

Masáž srdce převzali policisté. Kalášek vycouval na chodbu, otočil se na patě a zmizel v lese. Chladným únorovým ránem a s pantoflemi na nohou unikal spravedlnosti pět hodin. Za vraždu, při níž projevil velkou dávkou cynismu, dostal jedenáct let.

 

Kalášek u soudu sliboval, že až vyjde z vězení, stane se z něj lepší člověk. Úkolů si dal hodně. Chce se zbavit závislosti na drogách, dodělat školu, najít si práci, oženit se a založit rodinu.

Související témata:
vbo, Petr Brzek TN.cz