zásah hasičů

Žhářský útok: Cílem byl dětský kočárek, požár se šířil dál

Téma:

Neobvyklý žhářský útok vyšetřuje policie v Holicích na Pardubicku. V bytovém domě někdo zapálil dětský kočárek a plameny poničily nejen chodbu, ale i vchodové dveře. Nikdo se naštěstí nezranil.

Škody rozhodně nejsou malé, na kočárku a fusaku se jedná o tři tisíce korun. Opravy na domě budou dokonce stát až padesát tisíc korun.

 

Plameny totiž pohltily vchodové dveře a kouř poničil omítku chodby, která se bude muset otlouct a poté znovu nahodit. Požár lidé zpozorovali v úterý ve dvě hodiny odpoledne. I když lidé nikoho nechytili, mohly ho mít na svědomí děti.

 

Dvě děti, kterým nebylo ani deset let, se tady totiž zrovna pohybovaly. Skutečně se tedy může jednat o klukovinu, ale není vůbec vyloučeno, že žhářem může být úplně někdo jiný.

 

 

Holice mají na podobné události smůlu. Před lety tu dokonce hořely v jednom domě naráz kočárky dva. Jeden ve sklepě, druhý v mezipatře. Případy spolu ale nejspíš vůbec nesouvisely. Lidé museli opustit byty, protože po chodbách stoupal černý dým ze spáleného plastu. I v tomto případě šly škody do desítek tisíc korun.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz