Kuriózní příčina

Žhavý výfuk zapálil trávu pod autem, požár zničil celé auto

Požár automobilu na Zlínsku
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Z auta zbyl po požáru jen ohořelý vrak. Oheň se na vůz rozšířil poté, co se pod autem vzňala suchá tráva od žhavého výfuku.
Téma:

Vcelku kuriózní požár likvidovali v pátek večer hasiči na Zlínsku, když se majiteli vozidla vzňal jeho vůz přímo před očima. Oheň bohužel postupoval velmi rychle a i přes rychlý zásah hasičů zbyl z auta ohořelý vrak.

K požáru hasiči vyjížděli v sedm hodin večer do Jaroslavic na Zlínsku. Podle tiskové mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříkové zavolal na tísňovou linku vyděšený majitel vozidla, že mu začalo před očima hořet auto.

 

Na místo tak ihned vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze Zlína a místní dobrovolní hasiči. Při jejich příjezdu však už byl automobil zasažen požárem v plném rozsahu.

 

„Hasiči ihned nasadili jeden vysokotlaký proud hasební vody a během pár minut měli požár zlikvidovaný. Nakonec pomohli ohořelý vrak auta naložit na odtahové vozidlo a poté jeli zpět na své stanice,“ popsala zásah hasičů mluvčí Javoříková.

 

Zajímavá byla podle jejích slov samotná příčina vzniku požáru. „Šetření příčiny vzniku požáru si převzal vyšetřovatel hasičů. Ten jako příčinu vzniku požáru stanovil iniciaci suché trávy od výfukového systému vozidla,“ uvedla mluvčí. Škodu vyšetřovatel vyčíslil na sto tisíc korun.
 

Související témata:
HZS Zlínského kraje