děti v ohrožení

Rodiče žili s dětmi ve stanu v Praze. Batolata skončila v Klokánku

Bydlení ve stanu
Zdroj: Getty Images
Ilustrační obrázek.
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 31. 8. 2020
Téma:

Rodinu s malými dětmi ve stanu, nalezla v neděli ráno hlídka strážníků v Praze. Rodina uvedla, že nemá práci ani peníze na bydlení. Batolata skončila v klokánku.

Městští strážnici v Praze dostali informaci o rodičích, kteří měli být bez práce a bez peněz, a se dvěma malými dětmi, žít ve stanu v oblasti zvané Amerika na Praze 11. Strážnici se rozhodli informaci ověřit, a v sobotu na místo vyjeli, stan ale našli prázdný.

 

"V nevyhovujících hygienických podmínkách měly ve stanu minimálně dva týdny pobývat i dvě holčičky ve věku 1,5 a 2,5 roku. Při kontrole místa strážníci stan nalezli, ale byl prázdný,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová

 

 

Strážníci se na místo vrátili hned druhý den ráno, kdy rodinu ve stanu skutečně zastihli. "Rodiče ve věku 37 a 39 let uvedli, že se snaží sehnat nějaké vhodnější bydlení, ale nemají zaměstnání ani peníze," dodala Seifertová.

 

Na místo se posléze dostavila i pracovnice úřadu, která z důvodu nevyhovujících hygienických podmínek rozhodla o převozu dětí do Klokánku a zahájení řízení s rodiči.

TN.cz