Bílá nadílka

Zima nekončí! V Evropě napadnou další metry sněhu. Kde všude?

Ochlazení a sněžení
Zdroj: Getty Images, Windy.com
Téma:

I přesto, že si v Česku užíváme slunečné jarní počasí, na některých místech je vše jinak. V Alpách totiž napadne až 170 centimetrů nového sněhu. Nejvíce bude sněžit ve čtvrtek, kdy má v průměru dne napadnout za hodinu až 15 centimetrů sněhu.

Lyžařská sezóna na českých horách už téměř skončila. Milovníci bílé pokrývky však nemusí zoufat. V oblasti Alp totiž napadnou skoro dva metry nového sněhu.

 

"Tlaková níže nad západní Evropou přinese v příštích dnech značné množství srážek do oblasti Alp," uvedli meteorologové. Zejména v západních Alpách na pomezí Itálie a Švýcarska spadne do čtvrtečního rána od 100 do 200 mm srážek.

 

Očekávané množství srážek v oblasti Alp: 

 

V polohách nad 1200 metrů budou srážky sněhové. Očekává se tak, že napadnou téměř dva metry. Nejvíce bude sněžit ve čtvrtek, kdy nasněží až patnáct centimetrů nového sněhu za hodinu. To může způsobit dopravní komplikace a zvýšené riziko lavin.

 

Nejhorší situace bude podle meteorologů ve švýcarských oblastech Alta Valmaggia, Leventina, Oberes Saastal, Urner Oberland, Blenio, Brig, Obergoms, Urserntal, Val Medel-Sumvitg, Binntal, Tavetsch a Simplongebiet. 

 

 

Problémy se očekávají také na jihu Německa a v Itálii. Tam je varování před silným sněžením zejména v severní části Lombardie, regionech Trentino Alto Adige, Friuli VeneziaGiulia a Veneto. 

 

Sněžení trápí také Francii, tam padá sníh už od středy. Na mnoha místech ho napadlo několik desítek centimetrů. Lidé proto sdílí fotografie na sociálních sítích.

 

 

Sníh má ale dorazit i do Česka. V pátek a během víkendu by se ještě měla zima ozvat v polohách nad 700 metrů. K dalšímu ochlazení pak dojde příští týden, kdy by mohly teploty v noci opět klesnout pod nulu.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

pan TN.cz