Měsíční výhled

Zima v Česku vydrží! Čeká nás pořádný mráz, mělo by i nasněžit

Sněžení - 2
Zdroj: Getty Images
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 9:47
9.1. 2021 6:32
Téma:

Zima udeřila plnou silou, Česko se v posledních dnech zahalilo do bílé pokrývky. Zimní počasí podle meteorologů v následujících týdnech vydrží, teploty by se měly zpočátku držet pod nulou i přes den, na přelomu ledna a února se pak zřejmě oteplí.

Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zimní ráz počasí v následujících týdnech vydrží. Období od 11. 1. do 7. 2. by mělo být jako celek teplotně i srážkově na hranici průměrných hodnot.

 

Zejména chladné by měly být první dva týdny sledovaného období. "Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládáme kolem -7 °C, týdenní průměry nejvyšších denních teplot kolem -1 °C," potvrzuje ČHMÚ.

 

Poslední dva týdny by pak měly být teplotně průměrné. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot se budou pohybovat kolem -4 °C, nejvyšších denních teplot pak kolem 2 °C.

 

 

 

Co se srážek týče, nejbohatší bude první týden od 11. 1. do 17. 1., další tři týdny pak budou spíše průměrné. Vzhledem k nízkým teplotám, které budou podle měsíčního výhledu panovat, je velmi pravděpodobné, že bude sněžit.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz