Krušné hory

Zimní inspektor: Klínovec mohu vřele doporučit! Krásné sjezdovky

Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor se stal dalším cílem cesty zimního inspektora Televize Nova. A co mu vadilo? Úzké přejezdy nad silnicemi. Naopak sjezdovky jsou podle něj perfektní.

Na vrcholu Klínovce našel zimní inspektor TV Nova kromě krásné věže a restaurací několik sjezdovek. "Celkem jsou tady čtyři sedačkové lanovky. Z toho dvě mají krásnou oranžovou bublinu," popisuje Jan Antonín Duchoslav.

 

Z Klínovce vedou ale hlavně sjezdovky, několik červených - zvláště Jáchymovská, která je hodně dlouhá a zajímavá svým profilem. "Skiareál na Klínovci je velice pěkné místo na lyžování, vřele vám ho můžu doporučit," překypoval nadšením zimní inspektor.

 

Bohužel jediná modrá vhodná na výuku je stále ještě uzoučká, jako byla před třiceti lety. "Co se dá dělat, doufejme, že se to změní," konstatoval Duchoslav a na vše se zeptal ředitele areálu.

 

"My na tom děláme už několik let, nám v tom rozšíření bránilo to, že město nemělo pravomocný územní plán. To se teď podařilo dotáhnout konečně do konce, my počítáme se stavebním povolením na rozšíření sjezdovky a doufáme, že se to podaří příští sezónu konečně udělat," vysvětlil Martin Píša.

 

 

Zimní inspektor ocenil také lyžařskou školu s dobře vybavenou školkou pro malé děti a důraz na bezpečnost. "Na druhou stranu na rozcestí sjezdovek mi chybí jasné orientační směrovky a celý areál už by si konečně zasloužil nějakou tu centrální budovu," shrnuje Duchoslav.

 

"Náš areál má dvě nástupní místa. Jedno je v Jáchymově, kde se tato nástupní budova včetně půjčovny, lyžařské školy a pokladny už podařila udělat. A teď budeme pracovat na tom, aby něco podobného bylo i na severní straně," doplnil Píša.

 

Další věcí, kterou Duchoslav vytkl, jsou dva přejezdy přes silnici, která vede skrz areál. "Na druhou stranu chápu, že to asi lépe vyřešit nešlo. Jsou to úzká místa, na kterých je jen potřeba být trochu opatrnější," uzavřel zimní inspektor.
 

TN.cz