Krušné hory

Zimní inspektor: Plešivec je zcela ideální pro lyžařské kurzy!

Zimní inspektor televize Nova se tentokrát vydal do Krušných Hor na Plešivec. Je sice moderní, má široké a přehledné sjezdovky, ale Jan Antonín Duchoslav tam našel i negativa. Dobrou zprávou nicméně pro všechny milovníky zimních sportů je, že je tam asi 50 centimetrů sněhu.

 Jan Antonín Duchoslav tentokrát jako zimní inspektor televize Nova posuzoval nový areál na Plešivci v Krušných horách. Nástupní místo na lanovku je ve Pstruží, pohodlně vás vyveze až k hotelu Plešivec. Sjezdovky jsou široké a přehledné.

 

"Myslím si, že ideální na kurzy! Protože instruktoři a učitelé mají své svěřence krásně pod dohledem a ty schopnější mohou nechat jezdit poměrně samostatně na modrých sjezdovkách," popsal Duchoslav. Skvělé je podle něj také zázemí včetně půjčovny, servisu lyží a dostatku občerstvovacích míst.

 

Naopak mu na Plešivci chyběla nějaká terasa s kioskem a toaletou. "Na vrcholu je hotel Plešivec, který máme v dlouhodobém nájmu a do budoucna bychom chtěli vystavět velké ubytovací zařízení s veškerým zázemím, abychom ten komfort dokázali zákazníkovi dát," vysvětlil ředitel areálu Petr Voráček.

 

 

Skiareál na Plešivci je typicky rodinný, vše je přizpůsoben tomu, aby se zde dobře cítily děti nebo začátečníci. "Modré sjezdovky najdete po celém kopci, takže se nikdy nedostanete do situace, že by vaše dítko nemohlo nějaký kousek sjet," vypráví Duchoslav s tím, že hodně se mu líbí také lyžařská školka na Plešivci. "A přitom je tady i červená a černá, na kterých si zajezdí zkušenější lyžaři," dodal.

TN.cz