Lyžování v Krkonoších

Zimní inspektor proklepnul Herlíkovice! Co se mu nelíbilo?

Zimní inspektor Jan Antonín Duchoslav tentokrát mapoval situaci v lyžařském areálu v Herlíkovicích. Velmi si pochvaloval náročné sjezdovky, přesto má ale k zimnímu areálu menší výhrady.

Do Herlíkovic se dostanete poměrně snadno. Pokud nechcete jet autem, můžete dokonce využít speciální skibus, který sice jezdí přednostně z Prahy, ale který podle zájmu nabírá i na mnoha dalších místech.

 

Areál Herlíkovice je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé. Kromě dětských školek tu najdete i rozmanité terény a náročnější sjezdovky, které zimní inspektor TV Nova obzvlášť ocenil.

 

 

Výhrady měl ovšem k zasněžování, které mnohdy není tam, kde by bylo třeba. "Musíme s tím ještě bojovat, protože ty zimy nejsou v pořádku," uznává ředitel skiareálu Michal Matoušek. Vody sice máme dostatek, ale nemáme potrubní rozvody, takže budeme stavět a budeme budovat," dodává.

 

Tento skiareál disponuje celkem sedmi sjezdovkami různých obtížností. Ať už lyžujete ve dne, nebo v noci, můžete využít parkování zdarma. Denní permanentka vás vyjde na 550 korun.

TN.cz