Lyžování

Zimní inspektor: Rokytnice nad Jizerou je ráj lyžařů

Lyžařské středisko Kaprun není jen v Rakousku. Navštívit ho můžete i v České republice - v Rokytnici nad Jizerou v Libereckém kraji. A je to také ráj lyžařů! Přesvědčil se o tom zimní inspektor televize Nova Jan Antonín Duchoslav.

Svou inspekci začal Duchoslav na čtyřsedačkové lanovce Horní Domky, která je vstupem do celého areálu. Odtud přejel k další lanovce, která jej vyvezla až na Lysou horu. Odtud vedou dvě vůbec nejdelší sjezdovky, které v Krkonoších jsou.


"Rokytnice je podobně jako Pec pod Sněžkou malebná krkonošská vesnička. Svahy jsou posety roubenými chaloupkami," hodnotí Jan Antonín Duchoslav, zimní inspektor televize Nova.


V areálu najdeme dvě lanovky a šest vleků. Lyžovat můžeme na dvou modrých, tří červených a jedné černé sjezdovce.
"Letos máme sněhu dost a jezdíme na Lysé hoře od 13. ledna. Vloni na podzim jsme v půlce skiareálu udělali nový systém zasněžování. Tu vodu vracíme zpátky na kopec, takže si ji od přírody jen půjčujeme," řekl TV Nova Michal Kopecký, provozovatel skiareálu.Když inspektor vyjel na Lysou horu, mohl by si normálně vybrat, jestli dolů pojede po modré nebo červené sjezdovce, která má také homologaci FIS. Červená sjezdovka byla ale uzavřena. Přesto na ní někteří lyžaři jeli.


"Skiareál v Rokytnici nad Jizerou je úžasné lyžařské místo. Jsou tam úžasné dlouhé sjezdovky. Krásná FISová červená, dlouhá modrá, tedy když jsou zasněženy. Prudký svah najdete u Zalomeného, pak můžete pokračovat po modrých sjezdovkách Kaprun 1 a Kaprun 2. Nebo celý den strávit na hřišti, které je pro děti úžasné," hodnotí skiareál zimní inspektor.

vbo TN.cz