neznámý motiv

Získal ocenění za záchranu života, teď měl brutálně vraždit v Plzni!

Téma:

Plzeňský soud poslal do vazby 19letého mladíka. V sobotu večer měl podle policie zabít svého o dva roky mladšího kamaráda sečnou zbraní. Přitom loni ten samý mladý muž zachránil lidský život a získal za to i ocenění.

V pondělí mladík před plzeňským soudem stanul kvůli podezření z vraždy. Veřejnost si ho přitom pamatuje jako hrdinu. Loni v lednu vytáhl z vody bruslaře, pod kterým se prolomil led. Za záchranu života ho tehdy ocenil magistrát i kraj.

 

"Doplazil jsem se k němu po břiše. Nejdřív jsem se snažil dostat po kolenou. To začalo praskat, tak jsem se položil na břicho, vytáhl jsem ho pomocí mikiny ven," popsal tehdy záchranu mladík.

 

Podle psychiatrů může zadržený mladík trpět poruchou osobnosti. A absencí strachu. "Ten člověk je odlišný od běžné populace. A je jedno, jestli se někdy projevuje jako hrdina nebo jindy jako padouch," vysvětlil psychiatr Karel Moravec.

 

Mladík měl sečnou zbraní zaútočit na svého kamaráda a způsobit mu poranění krku, které neměla oběť šanci přežít. "Motiv pachatelova jednání je předmětem šetření," uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová.

 

Pachatel se ale musel podrobit vyšetření, zda nebyl v době útoku pod vlivem drog. On i oběť totiž mohli drogy brát.

 

 

Podle informací televize Nova se měl 17letý chlapec předtím dostat do křížku se zákonem. Před nějakou dobou ho soud měl poslat do ústavní výchovy. Chlapec měl být ale často na útěku a dokonce v současné době po něm policisté měli pátrat.

 

"Krajské státní zastupitelství v Plzni učinilo návrh zdejšímu soudu, aby pan obviněný K. byl vzat do vazby," sdělil státní zástupce Jiří Richtr. Soud návrh akceptoval, aby se mladík neskrýval a nepokračoval v trestné činnosti.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

František Nyklas/klma tn.cz / TV Nova